Už tuto neděli končí v horní části Václavského náměstí každoroční Václavské Velikonoce – trh, který stejně jako Václavské Vánoce poskytuje prostor a příležitost pro kulturu, prodej výrobků chráněných dílen i zaměstnání lidí ohrožených sociálním vyloučením. Ti se spolu s dalšími potřebnými sešli v pátek ráno na velikonoční snídani, kterou pro ně na trhu připravili Praha 1, Centrum sociálních služeb Praha a organizátor Václavských Velikonoc Karel Chotek.

Už pátý ročník velikonoční snídaně nabídl lidem v nelehké sociální a životní situaci kromě kávy, čaje, velikonočních mazanců, croissantů, šátečků a dalších sladkých i slaných zákusků i dárkové tašky s ovocem, pečivem a trvanlivými potravinami od Prahy 1, Centra sociálních služeb Praha a Potravinové banky pro Prahu a Středočeský kraj.

„Tito lidé se potýkají s těžkostmi, které jsou pro většinu z nás obtížně představitelné,“ vyzdvihla během milého setkání radní Prahy 1 pro sociální věci a bezbariérovost Ivana Antalová, která se rovněž zapojila do distribuce pomoci.

S jejími slovy souhlasil i organizátor Václavských Velikonoc Karel Chotek, který osoby ohrožené sociálním vyloučením zaměstnává. „Je nutné o problémech těchto lidí neustále mluvit, jen tak se je daří řešit,“ zdůraznil a dodal i další důležitou věc: „Každý z nás potřebuje mít kolem sebe lidi, kteří ho mají rádi.“ Varoval zároveň před zhoubností alkoholu, který podle jeho slov při řešení problémů rozhodně nepomáhá.

Spolupráci s Prahou 1 ocenil ředitel Centra sociálních služeb Praha Roman Béla, který zároveň poděkoval klientům programů sociálního zaměstnávání, které jeho organizace realizuje na území první městské části, včetně Václavských Velikonoc. „To, že jste dokázali dlouhodobě fungovat v pracovním procesu je příkladné a výjimečné,“ upozornil.

Další informace: www.csspraha.cz