V horní části Václavského náměstí můžete až do 24. dubna navštívit velikonoční trhy nabízející celou řadu tradičních výrobků i teplých a studených jídel, včetně zeleného piva. Výrobky mimo jiné přichystalo hned několik charitativních organizací.

Doufejme, že už se pandemie nevrátí. Byla to právě ona, která výrazně omezovala možnosti při pořádání podobného typu akcí. O to větší radost a elán měli nyní organizátoři ze Sdružení Nového Města pražského, kteří ve spolupráci s Prahou 1 tradiční Václavské Velikonoce pořádají. „Sdružení Nového Města pražského je pro mě spolek srdcařů, protože je ani dlouhé období, kdy bylo vše uzavřeno, neodradilo Václavské Velikonoce znovu uskutečnit. Kdybychom totiž na tyto akce zapomněli, popřeli bychom naše tradice, a tím i sami sebe,“ prohlásil během slavnostního zahájení starosta Petr Hejma.

Velice podobný názor měl i místostarosta Petr Burgr. „Navzdory teploměru, který nám příchod jara úplně nepotvrzuje, se zde scházíme v hojném počtu, a z toho mám opravdu radost. A ještě větší radost mám, že si organizátoři vzpomněli na problémy, které trápí naše ukrajinské přátele a velikonoční výzdobu trhů stylizovali do modré a žluté barvy. Je to krásné gesto solidarity,“ doplnil kolegu Petr Burgr.

Do Václavských Velikonoc se zapojilo hned 8 charitativních organizací, které se postupně během následujících dvaceti dní vystřídají ve stáncích. Nechybí zde chráněná dílna Inspirace pro život, organizace PROSAZ nebo například Jedna Bedna. Na řadu přijdou také hudební vystoupení. To první během zahájení obstarala skvělá kapela The Brownies.

Tak přijďte také, ochutnejte, nasajte velikonoční atmosféru a podpořte dobrou věc. Těšíme se na vás!