První letošní vánoční stromek v Praze 1 byl slavnostně rozsvícen v pondělí 27. listopadu v horní části Václavského náměstí. Začaly Václavské Vánoce, které i letos nabídnou vánoční sortiment, výtečné jídlo, pití a zejména adventní atmosféru, a to vše s nádechem dobročinnosti: Václavské Vánoce podporují neziskové organizace v rámci projektu Podpor dobro.

V horní části Václavského náměstí je již vše nachystáno na adventní čas: tradiční stánky s nabídkou řemeslných dárků, bohatý program hudebních vystoupení, vůně svařáku, horkého jablka, výtečného jídla…a samozřejmě nesmí chybět vánoční stromeček. Ten včera před zraky mnoha přihlížejících rozsvítili starostka Prahy 1 Terezie Radoměřská a 1. místostarosta David Bodeček. A nejen to, již tradičně společně rozkrájeli a rozdali vánoční perník všem mlsným jazýčkům, které si pro dobrotu přišli. Klidnou adventní náladu podpořili hudebním doprovodem Podřipský žesťový kvintet a kapela The Brownies.

Podvečer zahájila Monika Vlková, která přivítala všechny přítomné jménem pořádajícího Sdružení Nového Města pražského, a předala slovo starostce Terezii Radoměřské. „Moc děkuji Spolku, že tuto krásnou tradiční akci organizuje, akci, která podporuje mnoho dobročinných organizací. Všem přeji příjemný adventní čas, kdy se můžeme zastavit a přemýšlet o hezkých životních věcech, na což máme mnoho dlouhých temných večerů. Projasněme si je svíčkou či milou akcí, jako je tady na Václavském náměstí,“ řekla.

„Také děkuji Spolku za nádhernou akci a přeji vám krásný advent a vše nejlepší do roku 2024,“ popřál místostarosta David Bodeček a upozornil na dětská vystoupení v programu Václavských Vánoc, který potrvá až do 7. ledna 2024.