Dvě ocenění získala na slavnostním setkání, na kterém byla 18. dubna v centru Pražská křižovatka vyhodnocena soutěž Historické město roku 2023, Městská část Praha 1.

„Zvítězili jsme v krajském kole soutěže, navíc jsme získali Zvláštní uznání za soustavnou práci a vynikající výsledky v Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón při obnově Pražské památkové rezervace na území Městské části Praha 1,“ uvedl radní pro územní rozvoj Karel Grabein Procházka. „Od roku 1993, kdy se naše městská část začala aktivně účastnit Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón, každoročně obnovujeme hned několik kulturních památek nebo nepamátkových objektů v Pražské památkové rezervaci,“ dodal.

Praha 1 uspěla i v krajském kole druhé ze soutěží vyhlašovaných Sdružením historických sídel Čech, Moravy a SlezskaPamátka roku. V první kategorii, v níž jsou hodnoceny projekty do dvou milionů korun, byla oceněna za obnovu barokní zdi se štukovým reliéfem v zahradě domu U Censorů, v kategorii projektů nad dva miliony za obnovu neogotické uliční fasády bytového domu Na Poříčí 37.

Historickým městem roku 2023 byl v Pražské křižovatce vyhlášen Žatec.