Letošní už dvanáctý ročník Malostranského candrbálu, který se v sobotu uskutečnil v Malostranské besedě, se nesl ve znamení oblíbených pohádkových postav a už tradičně ho organizoval Spolek občanů a přátel Malé Strany a Hradčan ve spolupráci s první městskou částí, dobrovolnými hasiči, městskými strážníky a výtvarníky z Karlova mostu.

Pohádkových postav se v Besedě sešlo velké množství, a tak jsme zde mohli potkat Červenou karkulku pronásledovanou vlkem, šíleně smutnou princeznu, princeznu se zlatou hvězdou na čele, nenapravitelného feudála Trautenberka, Manku s Rumcajsem, Dědečka hříbečka, Pipi dlouhou punčochu, Krtečka, mušketýry, myslivce, horníka, víly, andělské bytosti a také množství čertů. Bylo vidět, že nejen české pohádky byly inspirací pro výrobu kostýmů, ve kterých pohádkové bytosti řádily na tanečním parketu. Nápaditost, kreativita a humor – to bylo pro všechny společné.

Candrbál slavnostně zahájili Tomáš Oliva, předseda Spolku občanů a přátel Malé Strany a Hradčan, a za radnici Prahy 1 pak starosta Petr Hejma a 1. místostarosta Petr Burgr. Všichni vyjádřili potěšení, že i přes roční vynucenou pauzu a zhoršující se covidovou situaci zavítalo do Besedy velké množství dobře naladěných lidí, kteří si přišli popovídat, zatančit nebo jen tak posedět.

Především pánskou část publika zaujalo netradiční a odvážné vystoupení Pavích tanečnic, následné vystoupení kapely Dixi probudilo v mnohých další dávku kreativity i na tanečním parketu. Nechyběla ani módní přehlídka sester Michálkových a tradiční tombola s originálními cenami. Na závěr přišla zazpívat slavné hity Hanička Písnička s kapelou Ajn Kessel Buntes.

Letošní pohádkový candrbál všem ukázal, že spolkový život a setkávání sousedů u nás v Praze 1 stále žijí a pokračují. A důležité bylo, že si všichni příjemný večer opravdu užili.

Tak na shledanou příště!