Naše Středisko sociálních služeb, obecně prospěšná společnost Mezi námi a mateřské školy z Prahy 1 už roky spolupracují při mezigeneračním setkávání seniorů s našimi nejmenšími sousedy.

Tentokrát seniory z DPS Pštrossova navštívily šikovné děti z Mateřské školy sv. Voršily u Národního divadla. A přestože je navzájem dělí pěkná řádka let, měli si malí caparti i babičky a dědečkové o čem povídat. Jestli se na sebe těšili, co má kdo rád k jídlu, že i zelenina je zdravá a dobrá a že na dobré polévce si každý pochutná.

Řeč ale přišla i na zaměstnání rodičů i dřívější profese seniorů. A podle všeho stály za to, když se najednou spontánně ozvalo: „Tak to je hustý!“ Ale to už přišlo na řadu společné malování a vystřihování a hned pak zpívání. Zkrátka prima dopoledne.

Obecně prospěšná společnost Mezi námi podporuje setkávání lidí všech generací a pomáhá tomu, aby si rozuměli ti nejstarší s těmi nejmladšími. Aby společně objevovali, jak krásné a obohacující jsou jejich světy, když se navzájem propojí.

Setkávání dětí z MŠ sv. Voršily se tak v DPS Pštrossova koná více než sedm let. Zhruba o rok déle se potkávají děti z MŠ Revoluční s obyvateli BDPS Benediktská. Za dětmi navíc do mateřinky chodí čtecí babička, kterou vysílá Mezi námi, o.p.s. Celkem jich organizace v Praze má 120, a to včetně čtecích dědečků.

Týmu Mezi námi se společně podařilo dosáhnout ve spolupráci s pedagogy, aktivizačními pracovníky a dalšími podporovateli propracovaný systém mezigeneračních setkávání v hlavních šesti programech: Povídej, Přečti, Dílny, Vzdělávání, Online a Pomáhej.

Více informací naleznete na www.socialnisluzby-praha1.cz a www.mezi-nami.cz.