Praha 1 má novou pamětní desku. Ta byla odhalena na počest Mileny Černé, která stála u zrodu Výboru dobré vůle Nadace Olgy Havlové. Slavnostního okamžiku se mimo veřejnosti zúčastnili také zástupci Prahy 1.

Za doprovodu kytary byla v Praze 1 odhalena nová pamětní deska. Slavnostní okamžik se odehrál u příležitosti nedožitých osmdesátých narozenin Mileny Černé.

„Paní doktorka Černá byla významnou osobností, která se vztahuje k činnosti Výboru dobré vůle Nadace Olgy Havlové, protože poté, co paní Olga Havlová nadaci založila, hned v počátcích se připojila k její činnosti a téměř třicet let ji vedla. A to buď jako ředitelka a později jako předsedkyně správní rady. Za pár dní by se paní doktorka dožila osmdesáti let a u této příležitosti jsme se rozhodli jeden ze stromů na Senovážném náměstí pojmenovat jménem paní doktorky a odhalit pamětní desku,“ zmiňuje ředitelka Výboru dobré vůle Nadace Olgy Havlové, Monika Granja.

Slavnostního odhalení pamětní desky se kromě veřejnosti zúčastnila také například místostarostka první městské části.

„Jsem ráda, že můžu za Prahu 1 říct, že bude na našem území vzpomenuta tak významná žena. Já jsme ji znala osobně a vím dobře, že byla velmi sociálně vstřícná ke všem hendikepovaným. A hlavně tu svoji pomoc dělala velmi nenápadně a nezištně a hlavně neokázale,“ říká místostarostka MČ Praha 1, Eva Špačková.

Před samotným odhalením pamětní desky promluvilo také několik lidí, kteří Milenu Černou znali.