Jungmannovu ulici s ulicemi Vladislavova a Purkyňova propojuje nová pasáž, která byla slavnostně otevřena v paláci Rosetta. Pasáží si lze zkrátit cestu každý den od 7 do 20 hodin. Dům se zachovanou art deco fasádou zrekonstruovala společnost Euclide Invest, s.r.o., jejíž majitelkou je Maria Elena Pasquale.

„Celý projekt je příkladem krásné spolupráce mezi soukromým investorem a městskou částí, kdy budova nově nabízí moderní bytové a nebytové prostory a zároveň zůstaly zachovány její historické hodnoty. Kéž bychom v Praze měli více investorů jako Maria Elena Pasquale,“ ocenil starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který připomněl, že se Praha 1 od nynějška může pochlubit čtyřiačtyřiceti pasážemi.

„Ráda bych poděkovala kolegům, kteří mi pomohli s celou realizací a bez kterých bych to nezvládla, Městské části Praha 1 a zejména pak panu starostovi i památkářům a archeologům,“ uvedla Maria Elena Pasquale, která pasáž pojmenovala po své mamince.

Její firma v domě vybudovala dvacet luxusních apartmánů a kancelářské prostory o 500 metrech čtverečních a dva komerční prostory s prodejnou a kavárnou.