Výstava obrazů Aleny Krištofové s názvem Rozkvetlá zahrada byla slavnostně zahájena 27. března v budově Úřadu Městské části Praha 1.

Vystavené obrazy mě nadchly jasnými, výraznými barvami i pohodovou, jarní atmosférou, která z nich vyzařuje,“ uvedl uvedl první místostarosta Prahy 1, radní pro kulturu a školství David Bodeček, jenž vernisáž v Galerii 7. patro zahájil. „A mám velkou radost, že se zde prezentuje umělec, který je doma v Praze 1,“ dodal.

Původem Jihočeška Alena Krištofová žije v centru hlavního města od roku 1989. „Maluji od dětství, ale naplno jsem se tomu začala věnovat až zde v Praze, někdy před patnácti lety,“ svěřila se s tím, že nejraději používá temperové a akrylové barvy a v oblibě má i kombinované techniky. „Snažila jsem se, aby tato jarní výstava byla co nejvíce pozitivní. Proto jsem také při malování obrazů, na nichž jsou různé květiny, stromy či zvířata, volila pozitivní barvy, které – doufám – návštěvníky zaujmou: červenou, zlatou, fialovou, bílou…“ doplnila umělkyně.

Výstava Rozkvetlá zahrada je v Galerie 7. patro na Úřadu MČ Praha 1 přístupná každé pondělí a středu od 8 do 18:00.