Monika Leová, Eva Perkausová, Nikol Švantnerová, Klára Medková, A.N.D.U.L.K.A., Lenka Šourková, Josef Rataj, Zorka Hejdová, Marta Jandová, Martina Jandová, Gabriela Franková, Lucie Váchová, Lucie Šilhánová, Andrea Bezděková, Eva Decastelo, Agáta Prachařová, Gabriela Partyšová, Jaromír Blažek, Leona Gyöngyös, futsalisté Sparty a další známé osobnosti přiložili v Galerii 1 ruce k dílu a vytvořili adventní věnce, jejichž prodej potěší nemocné děti.

„Výnos z prodeje adventních věnců, které v Galerii 1 ve Štěpánské 47 do soboty vznikají a které je tady také možné zakoupit, bude určen na vánoční dárky pro děti léčící se na hematoonkologických odděleních nemocnic v Ústí nad Labem, Plzni, Ostravě a Olomouci,“ vysvětlila Vlaďka Erbová, jejíž nezisková organizace Vlaďka DĚTEM charitativní akci organizuje.

Část výnosu je také určena sympatické jedenáctileté Lucce, která je onkologickým pacientem a je na vozíčku. „Spolu s partnery ji vybudujeme bezbariérovou koupelnu,“ dodala Vlaďka Erbová.

Mezi osobnostmi, jež se zapojily do výroby adventních věnců, byl i starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký. „Akce Vlaďky Erbové velmi rád podporuji. Děti, obzvlášť ty nemocné, naši pomoc potřebují a mně je ctí, že Městská část Praha 1 a naše Galerie 1 u toho mohou být,“ uvedl Oldřich Lomecký.

Ruku k dílu přiložila i Kateřina Hamrová, ředitelka soutěže Miss Junior. „Vánoce patří dětem, a když správně říkáme, že pomáhat je radost, tak v případě dětí to platí dvojnásob,“ řekla Kateřina Hamrová.

A co si Lucka přeje k Vánocům? „Vajíčko Hatchimals,“ prozradila přání, které sdílí s tisícovkami dalších dětí.

Příběh Lucky si můžete přečíst ZDE.

Tak přijďte do Galerie 1 udělat radost. Potěšíte i sebe. Radost Vlaďce Erbové a spoustě dětí udělali určitě partneři akce: Městská část Praha 1, Galerie 1, společnosti Fabbro, Svítící písmena a Florasystem CZ.

Další informace naleznete na www.vladkadetem.cz a ZDE.