Pondělní podvečer patřil v Galerii 1 dvojici přátel Miclovi a Miffkovi, kteří zahájili společnou výstavu s názvem Humoreska. Obrazy plné barev, humoru a příběhů potěšily plnou galerii a vy je můžete zhlédnout do 24. května 2024. Kurátorkou výstavy je Renata Mužíková.

V pondělí 29. dubna proběhla vernisáž výstavy talentovaných autorů Micla a Miffka s názvem Humoreska. Barevné obrazy plné humoru a pozitivní nálady vykouzlily nejeden úsměv na návštěvníkových tvářích. A co víc, když se na obrazy zadíváte, najdete v nich nejen laskavý vtip, ale jsou také plné příběhů: „Pozorný divák zjistí, že ty obrazy spolu mluví,“ popsal výstavu jeden z autorů Lukáš Miffek. „Oba jsem se snažili malovat obrazy tak, aby byly zábavné. Ale když tak visí vedle sebe, tak si myslím, že to taková sranda zase není. Což je nakonec dobře,“ doplnil Michal Novotný alias Micl. Oba malíři tak potvrdili, že jsou provázaní nejen přátelstvím, ale vzájemně souzní také umělecky.

Zahájení výstavy se zúčastnil také 1. místostarosta David Bodeček, který ve své řeči poděkoval všem, kteří se podíleli na organizaci této výstavy, Lindě Klečkové, vedoucí odboru školství a odboru kultury, sportu a zahraničních vztahů, dále Markétě Hájkové, kurátorce a vedoucí Galerie 1 a jejímu týmu. „Jsem naprosto nadšená, že jsme mohli uspořádat výstavu autorů Micla a Miffka v naší galerii. Dnešní večer byl pro mě nejen ohromujícím uměleckým zážitkem, ale i potvrzením práce a vášně, kterou vkládáme do příprav každé výstavy. Vidět, jak se naše snahy spojily v tak úžasný a působivý večer, mě naplňuje nejen hrdostí, ale i nekonečnou radostí. Chci touto cestou poděkovat všem, kteří se na přípravě výstavy podíleli. Bez nich by zahájení výstavy nebylo takovým úspěchem,“ uvedla Markéta Hájková.

Na 15. května od 18 hodin se připravuje také komentovaná prohlídka, kde oba autoři poodhalí některé z příběhů a dialogů svých děl.

Výstavu můžete zhlédnout do 24. května 2024 v Galerii 1 na adrese Štěpánská 47 od pondělí do pátku od 10:00 do 12:00 hod. a dále od 13:00 do 18:00 hod. Víkendy a státní svátky je galerie zavřená. Vstupné je zdarma. Ve všední den od 10:00 do 18:00 hodin si můžete dát v prostorách Galerie 1 výtečnou kávu v nedávno otevřené kavárně Bílá Vrána, sociálním podniku, jehož hlavním cílem je poskytovat lidem s postižením stabilní zaměstnání.