Ve středu v podvečer se konala slavnostní závěrečná prezentace tradičního projektu, který organizuje nezisková organizace Post Bellum ve spolupráci s žáky základních a středních škol.

Studenti se za doprovodu svých učitelů stanou na několik měsíců rozhlasovými nebo televizními dokumentaristy. Jejich úkolem je vyzpovídat pamětníka, projít archivy či digitalizovat fotografie a vytvořit reportáž. Tu pak zpracovávají libovolnou tvůrčí formou – od komiksu až po rozhlasovou nahrávku.

Celkem se letošního ročníku účastnilo 8 žákovských týmů ze 3 škol z naší městské části.

„Jsem nesmírně pyšná, že se naše městská část dlouhodobě snaží takovéto aktivity podporovat. Proč? Protože nic nemá větší smysl, než když se najde dobré propojení mezi staršími lidmi, kteří už něco pamatují a jsou ochotni se o to podělit, a těmi mladšími, kteří jsou zvědaví, mají chuť se něco dozvědět, a také jsou ochotni se o to podělit. A to se tady daří dokonale!“ ocenila projekt a žáky starostka MČ Praha 1 Terezie Radoměřská.

Brzy s vámi budeme sdílet zajímavé příběhy, které studenti během projektu zaznamenali. Tak nás sledujte a nezapomeňte nahlédnout do příštího čísla časopisu Jedna!