Máte rádi popcorn? Tak teď už kvůli němu nemusíte chodit ani do kina. Od poloviny října minulého roku totiž výborný popcorn můžete přijít ochutnat a poté koupit do nové specializované prodejny s kavárnou s názvem POP PAUSE v Panské ulici 12. Zřejmě i první svého druhu, a to nejen v České republice, ale také v celé Evropě.

„Nabízíme kolem čtyřiceti příchutí sladkého i slaného popcornu,“ říká Inga Petryčka, velmi příjemná majitelka obchodu a zároveň „kuchařka“ popcornu v jedné osobě. A výběr je skutečně bohatý. Ochutnat zde můžete popcorn s příchutí karamelu, čokolády, toffifee, jablka, melounu, pomeranče, jahody či švestky, dále pak různé sýrové, pizzovou, ale také například škvarkovou anebo dokonce i štrůdlovou. „Dodáváme už i do jedné restaurace. Ta si od nás nechává připravovat popcorn s karamelem, chilli a limetkou,“ prozrazuje Inga. „Jsme schopni udělat popcorn podle přání zákazníka, a to co do chuti i barvy,“ dodává.

Inga Petryčka pracovala celou řadu let především v oblasti IT technologií a obchodu pro různé mezinárodní firmy. Postupně ale, jak sama říká, pociťovala stále větší vyhoření, a tak se rozhodla zkusit něco sama ve vlastní režii. Udělala si malý průzkum trhu, obešla pár supermarketů a nakonec se rozhodla pro popcorn. „Různých cukrářských výrobků je velmi široká nabídka. U popcornu to ale neplatí. Navíc je zdravější a má ho rádo hodně lidí,“ vysvětluje Inga důvody svého rozhodnutí.

Popcorn připravuje jenom z kvalitní výběrové kukuřice, která je k tomu určená a pěstuje se právě pro přípravu tohoto produktu. V maximální možné míře využívá i přírodní ingredience a z 99 procent také ekologické obaly. Popcorn si tu můžete koupit do klasických kyblíčků, a to až do objemu 5,5 litru, nebo do kelímků či krabiček včetně dárkových. Pokud je pro vás příjemnější a schůdnější si nechat popcorn někam dovézt, i to je možné. „Máme už první zákazníky, kteří si ho objednávají například na oslavy dětských narozenin, rodinné slavnosti nebo například svatby,“ říká majitelka ojedinělého obchodu, kde si můžete posedět u kávy nebo kvalitního čaje, i nechat si děti pohrát v koutku vybaveném hračkami.

Inga Petryčka věří, že zájem o popcorn s neustále se rozšiřující nabídkou příchutí rychle poroste. První měsíce provozu to potvrzují. Měsíčně zde nyní zpracují na 50 kilo kukuřice. „Ráda bych podobné malé obchůdky postupně otevřela i na dalších místech. V Panské ulici plánujeme s příchodem jara nabízet zmrzlinu s popcornem,“ dodává. Nakonec přijďte ochutnat sami. Otevřeno tu mají od pátku do soboty od 10.30 do 21.00, v neděli pak od 13.00 do 21.00 hod.