Rybná 21, Staré Město

Trhy se v těchto dnech nekonají, a tak se ztichlými staroměstskými uličkami bušení kladiv do kovadliny často neozývá. Naštěstí je v Rybné 21 otevřenými dveřmi obchodu vidět do dílny, ve které hučí plynová pec a pan mistr vysvětluje adeptovi kovářského řemesla, jak se má vlastně do toho kusu do červena rozpáleného železa správně bouchnout. Železo má dobrých 1 300 stupňů.

V obchodě jsou k vidění jak výrobky umělecké, tak praktické. Pokud mezi ty praktické zařadíme i nádherné meče a dýky, tak je nabídka skoro kompletní. Pravda je, že kovanou růži asi do zubů vezmou jen velmi otrlí ctitelé svých dam, ale oba pak určitě ocení třeba krbovou soupravu. Skupiny historického šermu kováře z Hefaista dobře znají, zajímavé je určitě také to, že dýka z Rybné si zahrála v Hamletovi v Divadle v Dlouhé.

Kovářské řemeslo patří mezi hodně obdivované profese mezi muži, ale překvapivě i mezi ženami. Profesionálky byste spočítali na prstech, vyzkoušet si tuto profesi, to je ale jiná. To mohou jak muži, tak ženy. Hefaistos nabízí to, čemu se říká zážitkové kování. I když se dá předpokládat, že viru se u pece moc vést nebude, tak si případní zájemci tuto nabídku zážitkového kování musejí nechat až na pozdější dobu.

Služeb této sympatické provozovny ale můžete využít i teď. Navíc má i e-shop. Veškeré informace naleznete na www.hefaistos.eu.