Společnost gen. dr. M. R. Štefánika, z. s., zve zájemce z řad spolkových sousedů a občanů Prahy 1 i mnohé další na každoroční vzpomínkové setkání u příležitosti úmrtí M. R. Štefánika; od úmrtí v roce 2022 uplyne 103 let. Krátké (přibližně půl hodinové setkání) se uskuteční u Štefánikovy sochy před Štefánikovou hvězdárnou na Petříně ve středu 4. května od 15 hodin.

Akci spolu se Společností gen. dr. M. R. Štefánika pořádá Československá obec legionářská a Ministerstvo obrany ČR, za spolupráce s Velvyslanectvím Slovenské republiky v Praze. Během setkání krátce promluví předseda Společnosti gen. dr. M. R. Štefánika PhDr. Vojtěch Čelko a u sochy položí květiny zástupci Společnosti gen. dr. M. R. Štefánika a dalších zvaných a spřátelených spolků. Byla to právě Společnost gen. dr. M. R. Štefánika (respekt. její právní předchůdce – Nadace), která před lety iniciovala instalaci Štefánikovy sochy na Petříně.

Společnost gen. dr. M. R. Štefánika: http://mrstefanik.cz/onas.php
Blíže fotografie a informace z podobného setkání v minulosti: http://mrstefanik.cz/gal/index.php?w=1&d=00000114 a blíže informace o Štefánikově soše: https://plus.rozhlas.cz/osud-pomniku-milana-rastislava-stefanika-6636704