Vernisáž výstavy Josefa Rataje v Galerii 1

Rádi bychom vás srdečně pozvali na vernisáž výstavy Josefa Rataje, která se bude konat 13. března od 18 hodin v Galerii 1. Tato událost bude věnována průřezu tvorbou pop artovému umělci, která je inspirovaná 90. lety a nostalgií po této nezapomenutelné éře.

Během své kariéry se Josef Rataj intenzivně zaměřil na tvorbu, která odráží atmosféru a styly 90. let. Výsledkem jsou speciálně připravené koláže, které zachycují jak osoby, které v té době ovládaly časopisy Bravo a byly na obálkách jako Samantha Fox, tak i ikony jako Bridget Bardot. Tyto koláže kombinuje se street artem z 50. až 90. let, včetně těch nejtypičtějších a nejpůsobivějších tagů a graffiti, které jsou charakteristické pro ulice.

Na výstavě také uvidíte designové kabelky, zrcadla a další artefakty, které jsou vytvořené v duchu této éry, včetně starobylých secesních sedaček, kterým vdechl nový život pomocí prvků pop artu a klasických superhrdinů.

Josef Rataj svým uměním vytváří dojem starého potrhaného billboardu tak, aby přenesl atmosféru ulice a okamžiky z 90. let do současnosti. Tímto způsobem vytváří kolekci, která dává divákům pocit, že procházejí starým a zapomenutým městským prostředím.

Přijďte sdílet toto vzrušující putování do minulosti a pojďte společně oslavit tvorbu 90. let na vernisáži v Galerii 1.

Budeme se těšit na setkání s vámi a na společnou prohlídku výstavy Josefa Rataje s názvem MY CRAZY LIFE.

Samotná výstava potrvá až do 31. března. Vstup na výstavu je bezplatný.