United Islands of Prague 2024

Praha se stane dějištěm oslavy kulturního dění v Česku a tradičního svátku muziky v jednom. Střelecký ostrov a přilehlé lokace ožijí hudebními objevy a Ostrovy Inspirace.

21. ročník festivalu United Islands of Prague se uskuteční od 1. do 4. května 2024 a to ku příležitosti dvacátého výročí vstupu České republiky do Evropské unie. Právě vstup naší země do EU byl impulsem pro vznik festivalu United Islands of Prague.

Festival se soustředí na představování objevů tuzemské i světové hudební scény, které se v budoucnosti stanou hvězdami.

Festival obohacuje domácí kulturní scénu o nové impulzy a seznamuje veřejnost s aktuálními trendy světových podií. Součástí akce je i koncept Ostrovů Inspirace připravený ve spolupráci s místními spolky, který vychází z myšlenky udržitelnosti a diverzity.

I tento rok se příchozí mohou těšit na nehudební program známý pod názvem Ostrovy inspirace. Ten nabídne workshopy, přednášky a panelové diskuze na témata svobody, diverzity nebo udržitelnosti. Gastro zóna neboli Gastro Ostrovy letos představí udržitelné trendy ve stravování. Festival United Islands, který se koná tradičně zdarma, může podle pořadatelů představovat ideální příležitost v propojování i integraci lidí z Ukrajiny, kteří kvůli válce opustili své domovy a hledají útočiště v České republice.

Udržitelný festival: třídění všech odpadů, používání rozložitelného nebo recyklovatelného nádobí; prodej udržitelného merche (recyklace z loňských let),  festival bez tiskovin; motivace po snižování uhlíkové stopy (spolupráce s Rekoly/B-rider/DPP); vege/vegan/bio gastronomie; vratné kelímky; spolupráce s Asociací společenské odpovědnosti, Skautským institutem, Loono, a další; snaha dále rozvíjet festival v duchu udržitelnosti (zelená energie, udržitelné obnovitelné zdroje, etický kodex festivalu, 100% bezobalový festival a dále)

Zdroj informací zde.

Více o akci se dozvíte zde.