Melodio pro Radka a Kristýnu Zpívá a hraje: muzikál a film, se skladatelem Zdeňkem Bartákem

Nadační fond Melodio pomůže hudebním večerem dalším handicapovaným, se kterými se návštěvníci osobně potkají

V pondělí 11. března od sedmi večer proběhne v pražském Divadle Bez zábradlí další z hudebních akcí nadačního fondu Melodio, které podporuje handicapované při hledání nové životní cesty aneb ani nota nazmar! Večer se odehraje v duchu filmové a muzikálové hudby se skladatelem Zdeňkem Bartákem osobně.

„Program s námi spoluvytváří režisér Josef Hervert se scénáristou Danielem Miňovským, který má za sebou tak úspěšné projekty, jako je například pohádková Řachanda. Součástí programu je také audiovizuální část. Malířka Elisabeth Ida Novotná se nechala inspirovat písničkami fondu Melodio a stvořila tři působivé obrazy. Animátor Matěj Johansson už teď pracuje na jejich rozpohybování,“ popsala Šimona Mašková, spoluzakladatelka fondu Melodio.

Vedle vstupného půjdou na financování rozvojových programů i prostředky z aukce obrazů Elizabeth Idy Novotné, tak i z prodeje tří hedvábných, ručně malovaných šátků ak. malířky Brigity Krumphanzlové. I ty najdou nové majitele prostřednictvím holandské aukce.

Účast na podiu přislíbil například Marian Vojtko, Michaela Nosková, Jakub Smolík, Nikola Ďuricová, Lukáš Randák, Dita Hořínková, Felicita Prokešová, Nikol Kouklová Heřmánková, Peter Pecha, Petr Macháček, Michaela Tomešová, Karel Heřmánek ml., Radim Linhart, Kateřina Morozová a pod nickem Shimona, samozřejmě zakladatelka fondu Šimona Mašková.

Jedním z klientů fondu Melodio, kteří handicapovaným nejen sami pomáhají, ale práci kouče osobního rozvoje používají, je Kristýna Křenová, která je sama od 12 let po úrazu míchy na vozíku. „Během studia na gymnáziu jsem se věnovala vrcholovému lyžování na monoski a reprezentovala ČR. Později jsem se začala věnovat i parasurfingu. Nyní žiji s partnerem v Olomouci, studuji psychologii a pracuji jako peer mentor pro lidi po úrazu míchy v České asociaci paraplegiků,“ shrnula Kristýna Křenová.

Obdobně se na situaci dívá i Radek Baštář: „Následkem úrazu jsem přišel o většinu svého zraku. Přesto se snažím osamostatnit, protože nechci být odkázaný na pomoc druhých. Několik hodin týdně učím lidi s podobným postižením pracovat na počítači,“ uzavřel.

Spolupořadatelem večera je Business for Breakfast ČR, organizátor podnikatelských networkingových klubů. Propojení podnikatelů s aktivními lidmi se zdravotním znevýhodněním přináší nové příležitosti a udržitelný životní restart pro každého z klientů fondu Melodio. Ani nota nazmar!

Více o akci najdete zde.