Přesně před rokem 31. 5. 2018 učitel hudby a zpěvu Thomas Kaminski dal dohromady skupinu mužů s ryzím zájmem o zpěv. Pojmenoval ji „Männersache“, neboli „Mužská věc“.

Díky nízkým nárokům na individuální kvalitu hlasu jednotlivých členů či jejich zkušenosti se zpěvem je tento sbor otevřen každému muži, který si chce zazpívat; díky podpoře místních subjektů se členové sboru scházejí každý týden ve čtvrtek večer v koncertní hale Live Club aby zpívali, rozvíjeli své hlasy a schopnosti, ale též aby prohloubili své přátelství a pospolitost.

Skupina se rozrostla z původních 15 zakládajících členů na 35 stálých zpěváků a dalších přibližně 60 sympatizantů, kteří pravidelně sledují aktivity sboru. Jelikož je sbor otevřen všem mužům ze všech společenských vrstev, věříme, že se bude rozrůstat i nadále.

Sbor zažil celou řadu spontánních vystoupení v Bambergu během festivalů, akcí, svateb či jen tak ve veřejném prostoru, při kterých mohl sdílet s ostatními svou lásku k hudbě při zpěvu populárních písní jak od autorů jako James Taylor, Asia, Peter Gabriel či George Ezra, tak i od německých zpěváků a skladatelů.

Svou návštěvou Prahy 1, partnerské městské části Bambergu, oslaví sbor své 1. narozeniny. Členové doufají, že v Praze navážou nová přátelství a budou moci zazpívat v krásných pražských uličkách a dalších veřejných místech.