Grafici živě - Šimon Brejcha

Dovolujeme si vás pozvat do Galerie Hollar na nový besední cyklus GRAFICI ŽIVĚ – jeden večer, jeden autor, živá prezentace práce, myšlenek, tvůrčích souvislostí. Na první večer, který se uskuteční ve středu 18.10. 2023 od 18.30 hod., přijal pozvání laureát ceny Vladimíra Boudníka ŠIMON BREJCHA.

V rámci cyklu GRAFICI ŽIVĚ bude možné seznámit se s umělci SČUG Hollar jinak než prostřednictvím jejich děl na výstavách. Bude příležitost spojit si osobu autora přímo s jeho výtvarnými artefakty, poznat, jak uvažuje o své práci, nahlíží na výtvarné problémy, technická řešení a jak jsou pro něj důležité např. mimooborové přesahy. Přijďte poslouchat, dívat se, ptát se.

Nový cyklus umožní návštěvníkům naživo se setkat a seznámit s grafikem-umělcem. Samotným členům pak nabídne prostor pro mezigenerační dialog, pro osobní i profesní sdílení mimo stěny ateliérů a dílen.

Besední večery budou probíhat v Galerii Hollar na Smetanově nábřeží 6. Obsahově nebudou sice přímo souviset s aktuálně výstavou, ale podpoří komunitní život sdružení s přizváním veřejnosti. Půjde o nový rozměr využití spolkové galerie.

Můžete těšit na jedinečné zážitky při setkáních s umělci všech generací. Večery moderuje Milan Starý.