Také máte chuť si občas trochu zavzpomínat? O pořádnou dávku nostalgie se postará obchůdek Tuzeks v Benediktské ulici. Retro sortiment doplněný o tradiční české výrobky dokáže potěšit nejen pamětníky období socialismu.

Provozovna funguje už téměř patnáct let, a stala se tak pevnou součástí centra města. Bohužel v posledním období se na jejím fungování významně podepsalo uzavření Benediktské ulice z důvodu rekonstrukce plynových rozvodů. Roztomilá ulička dostala těžkou ránu a lidé se sem navracejí pomalu. V Tuzeksu se však nevzdávají a věří, že se retrománie znovu naplno rozjede.

Návštěva stojí za to! Rozhodně bychom nevěnovali článek někomu, kdo není srdcař. Na unikátním tematickém složení výrobků si zde dávají opravdu záležet. Nakoupíte tady jedinečné retro interiérové doplňky, které byste jinde jen velice složitě sháněli. Velkou část tu zastupuje české sklo z období padesátých, šedesátých a sedmdesátých let minulého století. Tím to ale nekončí. V obchodě najdete také originální hračky či sekce módních doplňků.

Nákupem v Tuzeksu uděláte radost sobě nebo svým blízkým, ale také podpoříte dobrou věc. Tuzeks je pobočka Agentury ProVás, která se zaměřuje na zaměstnávání osob se zdravotním znevýhodněním.