S klaunem Fílou a dobrotami od Nadace Pražské děti oslavili předškoláci z mateřinek na Národní a v Řásnovce blížící se Velikonoce. A Fíla se na oslavy pořádně vyzbrojil, když přijel na svém speciálním kole s obrovskou pomlázkou, kterou si hned, se vší ohleduplností, vyzkoušel na paních učitelkách.

Fíla si s sebou také přivedl chlupatou kamarádku Amálku, aby si všichni společně hráli, protože děti z mateřských škol si přeci mají a mohou pořád hrát, když na tu opravdickou velkou školu mají ještě fůru času.

A když si mohou hrát, tak se u toho díky klaunovi Fílovi naučí třeba žonglovat s míčky, zacházet s tenisovou raketou a další prima věci, které by holky a kluci měli znát a umět, anebo si je aspoň vyzkoušet.

A protože o Velikonocích dostáváme spoustu slaných a sladkých dobrot, nepřišly zkrátka ani děti, které dorazily oslavit tyto krásné svátky do parku za Staroměstskou radnicí. A jelikož se jim oslava moc líbila, ptaly se, kdy se zase bude něco konat. A tak se dozvěděly, že pro ně Nadace Pražské děti připravuje například dětské májové oslavy i další akce a po celý rok je i starší školáky učí plavat, hrát tenis a další sporty, protože správné děti přeci sportují.

Více si o tom lze přečíst na www.prazske-deti.cz a www.prazskedeti.info.

Krásné Velikonoce!