Dobrá věc se podařila! Charitativní aukce v Hartigovském paláci na Malé Straně získala téměř 900 tisíc korun na podporu projektů neziskové organizace Dejme dětem šanci, která se věnuje dětem z dětských domovů. Součástí vydařené akce, podpořené Městskou částí Praha 1, byl i křest charitativního kalendáře známého fotografa Jadrana Šetlíka

„Jsem moc rád, že jsme mohli podpořit vznik kalendáře Jadrana Šetlíka s názvem Dejme dětem inspiraci a přispět tak na projekty zaměřené na děti z dětských domovů,“ prohlásil starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký a dodal: „Děti si zaslouží svoji šanci a já jsem šťastný, že v naší zemi je stále dost lidí, kteří neváhají pomoci.“

Uvedený originální kalendář zachycuje známé osobnosti v roli vzorů mladých studentů z dětských domovů. Všechny portrétované studenty podporuje organizace Dejme dětem šanci.

„Mám radost, že o aukci i kalendář byl takový zájem a že děti z dětských domovů můžeme podpořit tak štědrou částkou. Velice děkuji všem dražitelům, partnerům akce i kalendáře, ale také všem, kteří do dražby něco věnovali,“ ocenila Michaela Chovancová, ředitelka a zakladatelka společnosti Dejme dětem šanci, která už téměř sedm let dětem z dětských domovů pomáhá.

Mezi portrétovanými byli lékařka a moderátorka Kateřina Cajthamlová, stomatolog a moderátor Roman Šmucler, spisovatel Michal Viewegh nebo například houslista Jaroslav Svěcený. „S velkou radostí jsem podpořil vznik i křest kalendáře mého kamaráda Jadrana Šetlíka,“ uvedl Jaroslav Svěcený.

 „Je moc dobře, že tato myšlenka, která mě oslovila svým posláním, vznikla a že se podařilo vytvořit tento kalendář, který – jak doufám – pomůže dětem, jež velkou část svého života musely strávit v dětském domově,“ řekl Jadran Šetlík.

O všechny dražené nevšední zážitky, unikátní umělecká díla i charitativní kalendář byl velký zájem. Partnerem aukce i kalendáře byla také společnost ICP Communication. „Je mi ctí, že naše společnost mohla podpořit tak úspěšnou akci, a věřím, že získané finanční prostředky pomohou mnoha dětem z dětských domovů, které si naši podporu a pozornost rozhodně zaslouží. Jsem přesvědčena, že každý člověk by měl dostat šanci naplnit svůj potenciál a rozvinout svůj talent,“ uvedla zakladatelka a výkonná ředitelka ICP Communication Karla Ašerová..

Více informací: www.dejmedetemsanci.cz.