První výstavou roku 2018 je v Galerii 1 expozice obrazů a grafik Veroniky Wünschové, výtvarnice, grafičky a divadelnice. Výstava se jmenuje „Tango a tak“ a zhlédnout ji můžete do 26. ledna.

 Veronika Wünschová má za sebou výstavy v Praze, Paříži či Kutné Hoře a její tvorba nabízí abstraktní obrazy, textilní hračky, ilustrace, keramiku, mozaikové monumenty i klasické techniky olejomalby a akvarelu. Expozice v Galerii 1 ukazuje, jak ji ovlivnilo tango, které tančí deset let. Sama Veronika Wünschová tvrdí, že jí tango změnilo život.

„Tango je tanec, který je estetický zvenku, ale to hlavní tajemství je uvnitř. V argentinském tangu jde o plynulou, spontánní kreativitu v páru, kdy se dva lidé shodnou, doplňují se a povídají si pohybem. Splynou v jeden celek a napojí se na nějaké větší energetické pole. V tangu jsem nalezla hluboké lidství, které mě inspirovalo nejen umělecky,“ uvedla autorka, která se podle svých slov snaží výtvarně zachytit estetiku tanga i jeho prožitek zároveň.

„Většina vystavených prací je malba a kresba tuší, která je stejně nekompromisní jako rychlá. Malba tuší je meditace a soustředění, nic již nelze vrátit, teď a tady, jako tango,“ doplnila uhrančivě.

Její tvorba oslovila i starostu Prahy 1 Oldřicha Lomeckého, který její výstavu 2. ledna slavnostně zahájil. „Začátek roku je výjimečnou dobou a já jsem moc rád, jsme ji v Galerii 1 mohli spojit s kresbami Veroniky Wünschové, které jsou velmi zajímavé a při prohlížení s vámi doslova tančí,“ ocenil Oldřich Lomecký, který s úsměvem poznamenal, že aktuální výstava v sobě spojuje dvě věci, které prokazatelně neovládá, a to malování a tango. „To mi ale v žádném případě nezabránilo v tom, abych si expozici užil, a vřele její zhlédnutí doporučuji,“ dodal starosta Prahy 1.

Veronika Wünschová žije a tvoří v Praze, kde se i narodila a vystudovala SUPŠ. Po studiích emigrovala do Francie, kde vystavovala abstraktní malbu. Po návratu z emigrace se věnovala reklamní tvorbě jako art director a ilustrátor.
Více informací: www.veronikawunschova.cz a www.galerie1.cz.