Hudební a taneční fakulta Akademie múzických umění (HAMU) hostila v Lichtenštejnském paláci na Malostranském náměstí koncert pořádaný International Music Foundation for Highly Gifted Children, Mezinárodní hudební nadací pro vysoce talentované děti se sídlem ve Vídni. Ta představila vítěze a další úspěšné účastníky posledních dvou ročníků vídeňské hudební soutěže pro mladé talenty „Zlatá nota“.

Nadaci založila na jaře roku 2016 Leona König s cílem podporovat mimořádně talentované děti a zároveň zpřístupňovat a představovat klasickou hudbu široké veřejnosti, zejména pak mladé generaci.

„Nadace podporuje děti od útlého věku do zhruba patnácti let a i na dnešním koncertě bylo úžasné poslouchat takto talentované děti a mladé lidi,“ uvedla Renata Sabongui, která vyučuje na HAMU a pro nadaci organizuje mezinárodní projekty. Zároveň je členkou Komise kultury Rady MČ Praha 1.

Na koncertě, který osobně zahájila Leona König, vystoupili syrské sestry Birolin a Smithra Thani, čínský mladý umělec Nicodemus Zeng, Jennifer Gheorghita, která je rusko-maďarského původu, Rakušanka Soley Blümel a česko-rakouský talent Jana König. Všichni za sebou mají úspěch na „Zlaté notě“ a díky International Music Foundation for Highly Gifted Children mohou svůj talent rozvíjet ve Vídni – ve městě zasvěceném hudbě.

V sále HAMU je doprovázel vynikající český klavírista Lukáš Klánský.

Více informací: www.im-foundation.com.