Tvůrčí tým Světlany Nálepkové připravil pořad, který má vzdát hold československé a české první dámě šansonu. Má být připomínkou toho, co nám Hana Hegerová dala, jak se mezigeneračně vryla pod kůži mnoha svým ctitelům a posluchačům a nedat na ni zapomenout.

Písně Hany Hegerové (1931 – 2021) a poctu této noblesní dámě, kterou publikum milovalo, připravil tým Světlany Nálepkové novou adaptací jejich písní v nově upraveném aranžmá. Hudební skladatel, klavírista Jiří Toufar s filmařem a scénáristou Zdeňkem Kovářem, vytvořili recitál a pořad psaný Světlaně přímo na tělo. Je provázen filmovými dobovými záběry, vzpomínkami na život naší šansoniérky, připomínkou inspiračních zdrojů, celý pak je proložen příjemnými velmi osobními vzpomínkami ze života Hany Hegerové. A jak ráda říká Světlana: Carmen Farkašové. Tak znělo původní jméno slovenské zpěvačky.

Světlana si na Carmen nehraje, nesnaží se ji napodobovat, jen čistě, upřímně a s láskou zpívá její písně. Nemá manýru, není patetická, je srdečná. Tato poloha ji sluší a najde si jistě své diváky a posluchače.

Takže podtrženo a sečteno: Ikona československého a českého šansonu, mimo jiné Čestná občanka Prahy 1, paní Hana Hegerová, nebude zapomenuta. A Světlana Nálepková, která zraje jako víno, má nový skvělý pořad a ten ji víc než sluší.

Naši rezidentku Světlanu Nálepkovou brzy vyzpovídáme a dozvíme se jistě víc. Sledujte naše sítě a magazín JEDNA.