Poslední únorový den přinesl fanouškům cyklu Kostelních slavností další krásný koncert. Tentokrát se odehrál v kostele sv. Vavřince pod Petřínem, v koncertní síni Pražského jara. Tématem byly Duety v klasice, kterými posluchače zahřála u srdce sopranistka Markéta Fassati společně s barytonistou Pavlem Kšicou a klavíristou Stanislavem Gallaninem.

„Kostel svatého Vavřince má působivý interiér se zajímavou akustikou a já jsem rád, že jsme se zde mohli potkat u příležitosti krásného koncertu, který pořádáme ve spolupráci s Markétou Fassati,“ zahájil koncert radní Michal Müller a dodal: „Naše městská část podporuje různé kulturní projekty a tento projekt skvěle zapadá do celkové kulturní mozaiky.“

Kostel svatého Vavřince pod Petřínem v současnosti využívá Pražské jaro, pořadatel mezinárodního hudebního festivalu, k pořádání komorních koncertů, hudebních performací, příležitostných výstav a dalších uměleckých setkání.

„Protože je kostel odsvěcený, mohli jsme si dovolit, kromě obvyklých ryze duchovních skladeb, zařadit do repertoáru také operní skladby. Mohla tak zaznít díla od W. A. Mozarta, Antonína Dvořáka a dalších velikánů,“ upřesnila sopranistka Markéta Fassati.

Srdečně vás zveme na jarní koncert, který se uskuteční v kostele sv. Petra Na Poříčí, a to 29. března 2023. Sledujte webové stránky www.praha1.cz, www.kostelnislavnosti.cz a také sociální sítě, kde brzy uveřejníme podrobnosti.