Čtrnáctý Pražský majáles obsadil Prahu. Po velkém reji před radnicí Prahy 1, která studentské oslavy podpořila, se z Vodičkovy ulice vydal průvod s alegorickými vozy. Po jeho skončení se pak všichni přesunuli do Letňan, kde majálesový měsíc zakončil velký koncert.

 „Studoval jsem Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy, a tak mám k majálesu velmi osobní vztah. Moc rád jsem se zúčastnil majálesového průvodu a velmi se samozřejmě těším i na celé vyvrcholení v Letňanech,“ uvedl Karel Ulm, organizátor populárních seniorských výletů, který nejdříve spolu s organizátory a kandidáty na krále, královnu, prince a princeznu Pražského majálesu přestřihl pásku a symbolicky tak zahájil majálesové oslavy.

Součástí průvodu byly i pestré alegorické vozy, jež na studenty čekaly za Novoměstskou radnicí. Kandidáti na panovníky majálesu brali během uplynulých týdnů svoji kandidaturu velmi vážně. „Byla to doslova akce za akcí a vypil jsem při tom rybník piva a dva barely rumu,“ popsal barvitě budoucí lékař Jan Brak, student Lékařské fakulty UK, jenž přijal jméno Pártyslav I.

Vše pak vyvrcholilo v Letňanech jednou velkou party, na kterou dorazili i známí muzikanti jako třeba Lenny, Tomáš Klus, Marek Ztracený, Mandrage či Jelen.

Více informací: www.prazsky.majales.cz.