Již 7. ročník open air koncertu „Přijďte si s námi zahrát“ uspořádal v neděli odpoledne na Střeleckém ostrově Nadační fond Harmonie. A zahrát si mohl každý, kdo přišel a znal vybraný repertoár – profesionál či amatér.

„Tento koncert je vždy skvělým zážitkem a moc ráda se ho s ostatními podporovateli a diváky účastním. A moc ráda také doporučuji dětem a jejich rodičům zapojení do hudební výuky Nadačního fondu Harmonie,“ uvedla místostarostka Prahy 1 Eva Špačková.

Nadační fond Harmonie přivedl do České republiky projekt hudebního vzdělávání El Sistema. Ten umožňuje všem dětem bez rozdílu, aby se pomocí hudby rozvíjely osobnostně, kulturně i společensky. Výjimečnost projektu je dána jeho metodikou, v jejímž rámci se děti hned od začátku stávají členy orchestru a mají vlastního profesionálního dirigenta. Společná výuka na hudební nástroj, budování orchestru, sounáležitost ke společenství, kde má každý nepostradatelné místo, to vše a mnohé další přináší velmi rychle výsledky. Výuka je pro všechny děti zdarma, a to včetně případného zapůjčení hudebních nástrojů – houslí, viol a violoncell.

Už teď je možné se hlásit na nový školní rok. V SVČ Jednička v Truhlářské 8 se zájemci o výuku od září budou scházet každé úterý od 17 do 19:45, kdy tam bude nacvičovat komorní orchestr pro věkovou skupinu 12 až 99 let.

Mladší děti budou moci docházet do přípravky nebo přímo do orchestru v ZŠ Barrandov na Chaplinově náměstí a ZŠ Masarykova v Klánovicích.

Další informace: www.nfharmonie.cz.