Sdružení taoistického tai chi se sídlem v Haštalské ulici uspořádalo tradiční oslavu nového čínského roku, na kterou se sjeli členové sdružení z celé republiky. Oslavu si ani letos nenechal ujít starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.

„Tento rok bude ve znamení věrného a odvážného psa, a měl by prý být proto klidný a společnost spojující, tak se nechme překvapit,“ uvedl starosta Městské části Praha 1 Oldřich Lomecký, který sdružení také pogratuloval k pětadvacátým narozeninám.

„Loňský kohout byl ohnivý a hodně náročný, proto bude letošní pes znamenat zklidnění, pěstování důvěry a osobních vztahů, takže na sobě budeme hodně pracovat,“ předpověděl František Šmejda, předseda Sdružení taoistického tai chi.

Mezinárodní sdružení taoistického tai chi bylo založeno roku 1970 v Torontu, a to Mistrem Moy Lin-shinem jako nezisková organizace zaměřená na pomoc druhým. Postupně se rozšířilo po celé Kanadě a dále do světa. V České republice působí od roku 1992, kdy vznikla první skupina v Českém Těšíně. O rok později byla organizace v České republice zaregistrována jako sdružení občanů. Nyní má formu zapsaného spolku.

V současnosti se taoistické tai chi vyučuje ve více než dvaceti českých a moravských městech. Veškerá organizační i instruktorská činnost je zajišťována dobrovolníky z řad členů. „Taoistické tai chi pochází z Číny a pomocí jemných protahovacích cviků se snaží nastolit stav těla tak, aby dokonale fungovalo,“ vysvětlil František Šmejda.

Další informace: www.taoist.cz.