Startuje jedenáctý ročník fotografické soutěže Dvě tváře Prahy. Objektivy Pražanů se tento rok opět zaměří na Václavák a Příkopy!

Dospělí, mladí, děti, laici i profíci. Ti všichni mohou přihlásit své fotografie zachycující současný stav Václavského náměstí a ulice Na Příkopě do tradiční fotografické soutěže Dvě tváře Prahy 2020. Do 13. 9. 2020 mohou zájemci přihlásit své snímky přes web nebo na sociálních sítích. Soutěž bude zakončena venkovní výstavou 23 nejlepších fotografií na velkoplošných panelech v prostoru Václavského náměstí a oceněním autorů nejlepších snímků v termínu od 7. října do 4. listopadu 2020.

“Naším cílem je vyvolat pomocí fotografie širší diskusi o aktuální podobě Václavského náměstí a jeho okolí. Fotka má, jako většina uměleckých děl, krásnou vlastnost v tom, že pro každého představuje něco jiného a každý si při pohledu na ni vybaví jinou vzpomínku. Naše soutěž chce zachytit pocity Pražanů, těch, kteří chovají Václavák v srdci. Často se pak skrze fotografie dozvíme i více než z běžné konverzace,” popisuje hlavní myšlenku Monika Vlková, která je projektovou manažerkou spolku, který fotosoutěž a výstavu organizuje.

Aktuální ročník nově probíhá také ve spolupráci s dětskými fotografickými kroužky a v rámci soutěže jsou proto poprvé vypsány tři věkové kategorie: dospělí, děti od 12 do 17 let a děti od 9 do 11 let.

„Letos jsme se rozhodli zacílit i na mladší Pražany. Vždyť oni jsou těmi, kteří by měli v budoucnu občanskou společnost v našem městě vést. Fotografování je zábavné, soutěž je motivující a pokud někdo z nich přijde s nějakým nápadem, rádi ho předáme do dospělácké diskuse, kterou vedeme se zástupci našeho spolku,” dodala k letošní novince Vlková.

Účastníci se mohou do soutěže registrovat na webu www.DveTvarePrahy.cz nebo na Instagramu pod označením fotky #ILoveWenceslasSquare.

Generálním partnerem fotosoutěže je Cewe Fotolab, partnery fotosoutěže jsou společnosti Urban Store, Cushman&Wakefield, Van Graaf, Jalta Hotel Praha, Hamleys, Studio DVA divadlo, JLV a vídeňský Hotel Bellevue.
Fotosoutěž probíhá již tradičně za podpory MČ Praha 1.