Potěšit své blízké a pomoci dobré věci může každý, kdo si zakoupí kalendář „Miluju Prahu 2018“, který nabízí třináct krásných fotografií od jedenácti vynikajících fotografů. A část jeho výtěžku poputuje do hostivického Klokánku.

„Velmi rád jsem podpořil vydání kalendáře a s velkou chutí jsem ho i dnes na Čertovce pokřtil, protože nabízí nádherné fotografie nádherného města a navíc podpoří dobrou věc,“ vysvětlil starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který kalendář pokřtil pod Karlovým mostem a vzhledem k mrazivému počasí i stylově – svařeným vínem.

Jak nám popsali vydavatelé kalendáře, jimiž je parta lidí kolem www.milujuprahu.cz, snímky do kalendáře vybírali z nabídky nejlepších fotografů Prahy. A byl to prý obtížný úkol. Dobrým vodítkem při rozhodování prý byla popularita fotek na www.facebook.com/MilujuPrahu.cz.

Do milujuprahu.cz chodí tisíce fotek zachycujících Prahu ve stále nových a nových pohledech a měnící se i v závislosti na ročních obdobích,“ potvrdil náročnost výběru fotograf a spoluprovozovatel webu David Černý.

V kalendáři se nakonec objevily fotografie od Kamila Procházky, Petera Čecha, Petra Dvořáčka, Lenky Petruželové, Karla Dobeše, Jiřího Svobody, Olgy Smrčkové, Tomáše Sysla, Davida Šedivého, Bedřicha Helana a Jana Hamaďáka. A že se jim povedly, se můžete přesvědčit ZDE.

Prohlédnout si fotografie, tentokrát ve velkém formátu, mohou i návštěvníci Čertovky, podél které se v improvizované Galerii Čertovka představují. Velkou zásluhu má na tom pražský převozník a ředitel společnosti Pražské Benátky Zdeněk Bergman. „Velmi rádi podporujeme kalendář a výstavu fotografií na Čertovce. Je to skvělý nápad,“ uvedl při plavbě přes Vltavu a po Čertovce.

Kalendář si můžete zakoupit na www.milujuprahu.cz a na pokladně Muzea Karlova mostu.