Praha fotografická – tak se jmenuje výstava, jež nabízí nejlepší snímky zaslané do 22. ročníku soutěže Cena Praha fotografická. Na Staroměstské radnici je tak možné zhlédnout z 1 034 fotografií, jež zaslalo 106 autorů, práce 62 fotografů, a to až do 28. dubna.

„Soutěž Cena Praha fotografická, nazvaná v duchu velkého fotografa Prahy Josefa Sudka, už od roku 1996 každoročně soustřeďuje nejlepší snímky hlavního města, které vznikly v uplynulém roce. Pro mě je pak ctí každý rok ocenit fotografii, již vybrali návštěvníci výstavy Praha fotografická, konané v uplynulém roce. Letos ocenění obdržel Petr Kalousek za ´Mlhu nad Vltavou´,“ uvedl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, jenž soutěž a výstavu tradičně podpořil.

Soutěž má čtyři tradiční kategorie: Krása Prahy a její proměny, Lidé v Praze, Problémy Prahy a Kronika hlavního města. V každém roce jsou navíc vyhlašovány dvě speciální kategorie. Letos to byly Hlubočepy a Fotografováno mobilem. Hlavní cenu napříč kategoriemi získala Marcela Kybalová za snímek Cesta na Měsíc. Odměněny byly mimo jiných i nejlepší černobílá fotografie (Lukáš Janičina – Kavárna Slávie) nebo experimentální fotografie (Jaroslav Klouda – Rozloučení s Prahou).

„Je složité vybrat nejlepší fotografie a zároveň složit zajímavý obraz uplynulého roku v Praze. Není to lehké, jak by se zdálo, a to ani v kategorii věnované krásám Prahy, neboť se nemění jen letitý půvab staré Prahy, ale především chápání toho, co je ve městě krásné,“ vysvětlila Věra Matějů ze spolupořádající Společnosti Praha fotografická.

Další informace si můžete přečíst na www.scf.cz.