Sbor dobrovolných hasičů Praha 1, Sdružení výtvarníků Karlova mostu, spolek Prevence dětem, Spolek občanů a přátel Malé Strany a Hradčan, YMCA, Hradčanské včely, Sdružení Nového Města pražského, Spolek přátel Petrské čtvrti, Studio HAF, chlapecký pěvecký sbor Bruncvík, Obec baráčníků Petr Guth Hradčany a další spolky a organizace se představily na dalším ročníku populárního Spolkového dne.

Ten každoročně organizuje Městská část Praha 1. „V Praze 1 máme registrováno 74 spolků a ty, které se dnes představily tady na Kampě, patří mezi ty nejaktivnější,“ popsal 1. místostarosta Prahy 1 Petr Burgr a dodal: „Záběr jejich činnosti je velký – věnují se volnočasovým aktivitám pro děti, sociální problematice, sportu, životnímu prostředí, prevenci negativních jevů anebo třeba prostě místu, kde jejich členové žijí a pracují.“

Jednotlivé spolky měly k dispozici stany, přilehlý trávník i pódium, na kterém se postupně početným divákům představovaly. A k tomu je také Spolkový den určen – k seznámení široké veřejnosti s jednotlivými organizacemi, jejich činností i s možnostmi, jak je podpořit, protože jejich služby jsou často prostě nenahraditelné.

Další informace: https://www.praha1.cz/spolky/seznam-spolku/.