V Jámě 699/5, Nové Město

To, že snad každou ženu potěší krásný šperk, samozřejmě všichni víme. A pokud jde navíc o ručně vyráběný unikátní kus, pak je radost z daru ještě větší. Věděli jste, že v pasáži Domu u Nováků vyrábí originální umělecké šperky Jana Kalinová? Ta zde nově provozuje malé šperkařství Kalino, ve kterém má také svou dílnu. Zde můžete kromě krásných klenotů za prosklenou výlohou obdivovat jejich tvůrkyni přímo při práci.

Jana Kalinová vystudovala Fakultu výtvarných umění v Brně a v minulosti vystavovala svoji tvorbu například na Designmarketu a Designweeku. A její výtvory jsou opravdovými originály. Ve šperkařství tak naleznete třeba prsten s plně funkčním větrníkem. Samozřejmě zde nechybí také náušnice, spony, hřebeny do vlasů a další krásné a neobvyklé kousky. Pokud by vás nezaujal žádný vystavený šperk, je možné se s paní majitelkou také dohodnout na zakázkové výrobě.

A jestli vás zajímá, jak se takové krásné šperky vyrábějí, tak pro vás máme zajímavou informaci. Jana Kalinová totiž ve své dílně také pořádá různé kurzy a workshopy, během kterých si můžete všechny jednotlivé postupy tohoto precizního řemesla vyzkoušet na vlastní prsty a třeba si i vytvořit nějaký vlastní klenot.

Nechce se vám za současné situace do obchodu, ale zároveň byste rádi sobě nebo někomu blízkému udělali pod stromečkem radost jedinečným šperkem od paní Kalinové? Tak navštivte http://www.kalino.cz/.