Sportovní online soutěž „Sportuj doma“ připravila Nadace Pražské děti pro všechny děti z 1. stupňů základních škol zřízených MČ Praha 1. Jelikož kvůli přetrvávající epidemii pokračovala výuka distančně, sestavili profesionální trenéři speciální sérii sportovních video lekcí s doma dostupnými pomůckami.

Cílem této soutěže bylo motivovat děti k cvičení i v domácích podmínkách. Ty si tak mohly v domácím prostředí procvičit obratnost a navíc si zasoutěžit o hodnotné ceny. Aby však mohly vyhrát, musely pečlivě trénovat a své nejlepší výkony natočit.

Odborná porota nakonec vyhodnotila dvě vítězná videa. Ta zaslali kluci Ben a Max, kteří chodí do 3. a 5. třídy na ZŠ Brána jazyků. Chlapci přiznali, že některé cviky byly opravdu náročné a aby splnili všechny z nich, museli trénovat zhruba 15 minut každý den.

„Chtěli jsme především motivovat děti z Prahy 1 ke sportování i v průběhu vládních opatření, během kterých musí zůstat doma. A podle zaslaných videí se nám to snad povedlo. Jsem moc ráda, že se děti aktivně zapojily,“ pochválila všechny účastníky soutěže ředitelka Nadace Pražské děti JUDr. Dana Maršálková.

Dárkové poukazy na nákup sportovního vybavení a další drobné odměny předal ve čtvrtek chlapcům starosta MČ Praha 1 Petr Hejma spolu s paní místostarostkou Mgr. Evou Špačkovou a ředitelkou Nadace Pražské děti JUDr. Danou Maršálkovou. „Srdečně gratuluji Benovi a Maxovi z 3. a 5. třídy ZŠ Brána Jazyků. Jste šikulové,“ poblahopřála autorům vítězných videí místostarostka Mgr. Eva Špačková.

Soutěž probíhala od začátku listopadu do 18. prosince minulého roku s tím, že pokud se vládní opatření ještě výrazně protáhnou, bude nadace uvažovat o dalších kolech. Tato aktivita byla určitou online náhradou sportovního projektu „V Praze naučíme děti sportovat“, který za normálního stavu nadace pořádá. Díky němu se mohou všechny děti ze škol a školek zřízených MČ Praha 1 zcela zdarma pravidelně účastnit sportovních aktivit jako tenis, beach volejbal, bruslení, plavání a squash.

„Tuto iniciativu Nadace Pražské děti vítám. Je velmi dobře, aby si naše děti měly možnost i v této době, kdy se prodloužila vládní opatření, pořádně zacvičit a zadovádět,“ ocenila možnost sportovních video lekcí a soutěž samotnou Mgr. Eva Špačková, do jejíž gesce školství spadá.

Více informací o soutěži lze nalézt na www.prazskedeti.info.