Současná doba vybízí k hledání nových způsobů, jak dostávat umění k lidem, a tak když posluchači nemohou navštěvovat koncerty, nabízejí muzikanti své produkce přes nejrůznější sociální sítě anebo například živě vystupují ve vnitroblocích městské zástavby. Stejné to je v Praze 1, která se navíc rozhodla potěšit své občany a rozptýlit je pouličními hudebními vystoupeními. Až do 18. května tak ve spolupráci s Malostranskou besedou a v rámci projektu Sousedé sousedům pořádá sérii koncertů na veřejných prostranstvích, a to každé pondělí, středu a pátek od 18 hodin.

„Těmito koncerty v ulicích chceme udělat radost občanům a zároveň pomoci hudebníkům a celým souborům, kteří nyní nemohou vystupovat a kterým za to zaplatíme symbolický honorář,“ vysvětlil starosta Prahy 1 Petr Hejma.

Dosud se koncerty uskutečnily například na Betlémském a Malostranském náměstí anebo na Petřínských terasách a všude potěšily. Tyto koncerty mají jednu velkou výhodu: nikdo nás nemůže napadnout, že jsou zaměřené na turisty,“ poznamenal s úsměvemradní Prahy 1 pro kulturu Petr Burgr.

Celý program se může konat díky výborné součinnosti radnice s týmem Malostranské besedy. „Jsme moc rádi, že se na projektu Sousedé sousedům můžeme podílet. Když budu upřímný: začalo nám už,trochu hrabat‘. Nejsme zvyklí dělat věci jen do šuplíku a potřebujeme zkrátka být v kontaktu s diváky a umělci. A reakce lidí z oken, kolemjdoucích a komentáře a ,lajky‘ na Facebooku nám dodávají sílu,“ popsal šéf produkce Malostranské besedy David Pešek Dvořák.

A na koho se mohou fanoušci dobré muziky těšit?Vedle talentovaných mladých interpretů jsou to i opravdové muzikantské pecky pro hudební fajnšmekry.

Středa 6. května: Pohořelec – Brigita Cmuntová a Štěpán Klouček

Pátek 8. května: horní část Václavského náměstí „pod koněm“ – Trio Romano

Pondělí 11. května: Náměstí Republiky – Pocta Zuzaně Navarové

Středa 13. května:  Klárov – Ester Kočičková a Luboš Nohavica

Pátek 15. května: Petrské náměstí – Ondřej Hejma a Marush

Pondělí 18. května: Střelecký ostrov – Paul Batto

Od 11. května dojde k dalšímu uvolnění, kdy se povolují divadelní, hudební, filmová a další umělecká představení, a to jak veřejná, tak soukromá, s účastí nepřesahující ve stejný čas 100 osob. Tak přijďte!

Tisková zpráva ke stažení zde –  DOC

Koncert pro Malostranskou besedu – Kozí plácek