Rybná 1091, Staré Město

Koše, ošatky, stínítka na lampy a mnoho dalšího vyrábí zdravotně či sociálně znevýhodnění lidé ve firmě Košára, která provozuje v Rybné ulici výrobu proutěného zboží. Košára je důležitým partnerem nevládní organizace DOM, která se zaměřuje především na pomoc v sociální oblasti. Prostřednictvím sociální rehabilitace tak klienti získávají cenné zkušenosti a pracovní návyky, které jim pomohou k návratu do normálního života.

Klientům Košáry je pod profesionálním dohledem umožněno nahlédnout do fungování malé firmy. Nemusí se nutně věnovat pouze výrobě. Mohou se zapojit například jako prodavači. Každý zde tak může objevit to, co ho baví a co by mohlo nastartovat i jeho budoucí kariéru. Za více než 10 let fungování tohoto projektu se prokázalo, že klienti projekt opouští připraveni se prosadit na pracovním trhu.

Prodejna v Rybné je nyní kvůli vládním opatřením uzavřena, ale vyrábí se dál. Zaměstnanci se zde střídají v omezeném směnném provozu a konzultace s lektory probíhají online. Není tak pochyb, že zásob bude mít prodejna po znovuotevření více než dostatek. My doufáme, že to bude brzo a krásné výrobky se dostanou do nových domácností. Ať jako praktická dekorace, pomocník nebo jako dárek pro někoho blízkého. Košára nově spolupracuje s Hvězdným bazarem v Jungmannově ulici 7. Tam si tento sortiment můžete koupit již dnes, ve výdejovém okénku.