V pořadí už čtvrté celorepublikové setkání chlapeckých pěveckých sborů „Slavíci v zahradě“ zorganizoval v parku Kampa chlapecký sbor Bruncvík z Prahy 1 a pozval na příjemně strávenou sobotu kamarády z různých koutů naší země.

„Stejně jako opravdoví ptačí slavíci, tak i ti, kteří se k nám slétli na Kampu, zpívají od rána do večera a navzájem se poznávají a učí se od sebe, a to je jedno obrovské plus této dnes už tradiční akce,“ vyzdvihla místostarostka pro školství Eva Špačková, která se spolu s místostarostou Petrem Burgrem setkání chlapeckých sborů zúčastnila.

Vydařenou akci, jejíž součástí byly i hry a workshopy pro členy sborů i kolemjdoucí, si kromě našich „Brucvíků“ užily sbory Domni, gaudete! z Jablonce nad Nisou, Kosteráček z Opavy, Páni kluci z Litoměřic a Pueri gaudentes (Pueri 3) z Prahy.

„U nás v Praze 1 máme více než 70 spolků, které výrazně přispívají k tomu, že nejsme nějaký skanzen, ale že tu žijeme společně a naplno. A Bruncvík je jedním z nich, za což mu patří velké poděkování,“ ocenil 1. místostarosta Prahy 1 Petr Burgr, do jehož gesce spolky spadají.