Přibližně tři stovky skútrů odstartovaly v sobotu 10. června z nádvoří Valdštejnského paláce ke »spanilé jízdě« Prahou. Dvacátý ročník akce nazvané Skútršňůra se konal pod záštitou starostky Prahy 1 Terezie Radoměřské a za aktivní účastní předsedy Senátu Parlamentu ČR Miloše Vystrčila.
„Už jsem si to vyzkoušel, nejsem žádný zelenáč, ale je fakt, že na elektroskútru a po této trase pojedu poprvé,“ přiznal těsně před startem Miloš Vystrčil s tím, že poctivě trénoval, baterie má nabité a na jízdu se těší. „Je to výborná akce, podporuji ji opravdu velmi rád. Skútry podlé mého názoru představují jednu z cesta, jak ulevit dopravě v takových městech jako je Praha,“ dodal předseda Senátu.
Zapravdu mu dává i starostka první městské části Terezie Radoměřská: „Jednostopé vozidlo převážející jednoho člověka zabere podstatně méně místa a udělá podstatně méně špíny, zápachu a hluchu, než vozidlo dvoustopé vezoucí taktéž jednoho člověka,“ uvedla a zdůraznila, že zejména elektroskútry představují městu vstřícný způsob dopravy. „Současně je neužívají turisté, tím pádem se neválí nikde po ulicích a veřejných prostranstvích,“ doplnila starostka, která si podle vlastních slov pohrávala s myšlenkou, že by by si alespoň část trasy Skútršňůry projela. „Řidičák na skútr samozřejmě vlastním, samotný skútr bohužel zatím ne. Když ale vidím, jak vydařená tato akce je, budu velmi vážně uvažovat o aktivní účasti v příštím ročníku,“ poznamenala Terezie Radoměřská.
„Pojedeme Valdštejnskou ulicí v protisměru na Klárov, po nábřeží k Františku, do Revoluční, dále pak kolem Tančícího domu do Štěpánské, na Václavské náměstí a přes Nuselský most až do Počernic, kde je cíl pražské části,“ popsal trasu pelotonu skútrařů organizátor »šňůry« Václav Nerad ze Skútrclubu ČR. „Na konci sedmdesátikilometrové jízdy nás čeká kemp na Proboštských jezerech u Brandýsa nad Labem, kde máme v plánu občerstvení, sportovní aktivity i večerní koncert,“ doplnil a dodal, že smyslem jím organizované akce je propagace skútrů. „Rádi bychom co nejvíc »odbourali« auta ve městech – skútry jsou flexibilnější, rychlejší i šetrnější k životnímu prostředí. Přibližujeme se tím zemím jako jsou Řecko, Itálie či Francie,“ uzavřel Václav Nerad.