Dražického náměstí 65/10, Praha 1

Nejen školní lavice, ale také stolečky ve školních jídelnách zejí v posledních týdnech prázdnotou. I přesto některé kuchyně stále připravují obědy pro školáky na distanční výuce. Mezi taková stravovací zařízení patří i pracoviště školní jídelny Uhelný trh na Dražického náměstí. Díky vchodu z ulice může zdejší jídelna provozovat výdejní okénko a zajistit tak obědy dětem ze škol, které se tady za běžného provozu stravují, ale i seniorům a dalším zájemcům o stravování.

Pro žáky na distanční výuce i ostatní strávníky zdejší jídelna každý den připravuje 3 až 5 druhů jídel, mezi kterými samozřejmě nechybí polévka a zákusek. Oproti 550 obědům, které v jídelně denně připravovali před vypuknutím pandemie, nyní každý den uvaří jen 100 až 160 jídel. Jídlo je možné školákům vydat do jednorázových obalů, které jsou k zakoupení na místě, jídelna však upřednostňuje, když si strávníci přinesou vlastní krabičky.

Výdejní okénko je otevřeno každý všední den od 11 do 14 hodin. Pro cizí strávníky je cena menu 95 korun, pro seniory 85 korun. Aktuální jídelní lístek je vždy k dispozici na webové stránce: http://www.sjuhelnytrh.wz.cz/#sjdrazicka

„I když si samozřejmě všichni přejeme, aby se doba vrátila do starých kolejí a my nemuseli jídlo vydávat přes okénko, všechny zájemce o oběd rádi uvítáme. Máme milý personál a vaříme s láskou,“ láká ředitelka školní jídelny Renáta Břečková a my její slova rádi potvrzujeme.