Konec lenošení, řekly si děti z Prahy 1, které se ve čtvrtek dopoledne rozhodly, že poběží do školy – a navíc bezpečně a s pravidly. A sešlo se jich na Kampě požehnaně: více než 600!!! A stejně jako každý rok rozhodně nelitovaly a naplno si užily program akce „Běžíme do školy bezpečně a s pravidly“, organizované Městskou částí Praha 1, Nadací Pražské děti a organizací Prague Triathlon.

 „Kluci a holky běhali nejen bezpečně a s pravidly, ale hlavně jako o život, a tak není divu, že nás všechny strhli k nadšenému fandění, takže i pan moderátor přišel o hlas. Diplomy a pěkné ceny si pak proto do škol, školek a domů odnášeli naprosto zaslouženě,“ prohlásila hlavní organizátorka a provozovatelka startovní pistole Eva Špačková, jinak radní Prahy 1 pro školství a občanskou společnost.

K perfektnímu programu přispěli kromě fantastických a nadšených výkonů dětí z mateřských a základních škol i dobrovolníci Policie ČR, BESIP, spolku Prevence dětem, Sboru dobrovolných hasičů Praha 1 a Městské policie – ti navíc doslova přicválali na nádherných koních. O skákací hrad a občerstvení se pak postarala Nadace Srdce Sportu.

„Poděkování rozhodně patří paním učitelkám a pánům učitelům, kteří děti přivedli, skvěle připravili a namotivovali. A mnozí pak odcházeli ochraptělí od fandění,“ ocenila Eva Špačková.

Tak, kluci a holky, ať se vám ve školkách a školách líbí a pozor: na ulici bezpečně a s pravidly!

Další informace naleznete ZDE.