Tradičním zahajovacím turnajem v parku Lannova začala za účasti tří desítek seniorských sportovců sezona pétanque. Do populárního turnaje jednotlivců se zapojili milovníci tohoto elegantního sportu z Prahy 1, 2, 5, 6, 13 a 17 a také z Roztok u Prahy.

Pétanque má v Praze 1 dlouholetou tradici, a to díky Středisku sociálních služeb a neúnavnému propagátorovi a trenérovi Petru Fuksovi. Ten měl také organizaci turnaje tradičně na starost. Zahrát si přišli i radní Ivana Antalová a Vojtěch Ryvola spolu s předsedou sociální komise Martinem Ardenem.

Pétanque je sice sport elegantní, ale to neznamená, že by postrádal napětí a velké nasazení sportovců. Důkazem byl i průběh turnaje v parku Lannova, kde se naplno bojovalo až do úplného závěru. V tom byla nakonec nejúspěšnější devětaosmdesátiletá paní Dáša z Prahy 1. Druhé místo obsadila po napínavém souboji s nakonec třetím panem Petrem z Prahy 17 paní Jarka z Prahy 1. Všichni si kromě Poháru MČ Praha 1 odnesli i moc dobré dorty. Gratulujeme!

Zároveň je třeba poděkovat všem sportovcům za jejich příkladnou bojovnost, kterou tradičně podpořilo i skvělé občerstvení od kavárny Pauseterie.

Součástí sezony pétanque budou turnaje po celé Praze, a to samozřejmě za účasti členů Senior týmu Praha 1. Jeho tréninky se konají každou středu od 13 hodin v parku Lannova a všichni noví zájemci jsou vítáni. Kdo ví, třeba si pak s ostatními seniory zahrají už na zářijovém turnaji družstev o Pohár Prahy 1.