Smíchovská střední průmyslová škola, založená už v roce 1901 a v současné době nabízející obory informační technologie, kybernetická bezpečnost a technické lyceum, už delší dobu pravidelně vítá i o něco starší studenty, než jsou ti, kteří do ní každé ráno přicházejí. Jsou jimi senioři z Prahy 1, kterým Středisko sociálních služeb zprostředkovává velmi zajímavé přednášky.  

Na té únorové si senioři, z nichž mnozí si přivedli i svá vnoučata, sestavili krásné a funkční OZOBOTY. Když přicházeli, ani nevěděli, co to je, ale při odchodu – a nutno říci, že veselým krokem – už díky paní profesorce Krajčové a milým studentům nejen že věděli, o co se jedná, ale dokonce měli vlastní zkušenost s jejich výrobou a programováním!

A na co se mohou těšit příště? Ve středu 18. března se dozvědí něco o Velikonocích z historického a astronomického pohledu. Na zábavnou přednášku Jana Veselého z Planetária Praha je možné se od 4. března až do naplnění kapacity hlásit u Karolíny Schwarzové, tel. 725 397 934, nebo Terezy Noskové, tel. 607 048 183.

Další informace: www.socialnisluzby-praha1.cz.