Až do 21. února můžete v 7. patře radnice ve Vodičkově 18 zhlédnout výstavu krásných fotografií dětí z fotokroužku Michaely Antůškové, která svůj kroužek pro děti ze základních škol Prahy 1 vede už jedenáctý rok.

„Už před dvanácti lety jsme si říkali, že lidé chodí na radnici hlavně tehdy, když je něco trápí a když mají nějaký problém, a proto jsme tehdy založili tradici výstav dětských prací, která návštěvníky, ale i zaměstnance potěší a kterou teď po letech zase velmi rádi obnovujeme,“ vysvětlil starosta Prahy 1 Petr Hejma, který byl spolu s místostarosty Petrem Burgrem a Evou Špačkovou hostem vydařené slavnostní vernisáže.

Práce mladých fotografů v kroužku Michaely Antůškové není „jen“ o focení. Děti se totiž také učí porozumět základním principům fotografie, osvojují si práci s clonou, rychlostí závěrky a dalšími technickými parametry. Pracují rovněž s profesionální technikou při ateliérových kompozicích.

Praha 1 kroužek dlouhodobě podporuje. „Moc za to Praze 1 děkujeme. Díky tomu můžeme mimo jiné například i navštěvovat kvalitní výstavy, které děti velmi obohacují,“ ocenila Michaela Antůšková.

Více si o práci jejího kroužku můžete přečíst na www.antuskova.cz a na www.facebook.com/fotokrouzek1.