Dolní část Václavského náměstí patřila o víkendu statečným lidem. Lidem, kteří se dokázali postavit nepřízni osudu a nám ostatním mohou být příkladem – vůlí, nezdolností, dřinou. Některé z nich jejich vlastnosti, píle a talent dovedly až do paralympijské reprezentace.

„Moc si vážím všech, kteří dokážou bojovat se svým handicapem, a nemyslete si – každý z nás nějaký má,“ uvedl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který projekt „7 STATEČNÝCH“, konaný po oba víkendové dny, osobně podpořil.

Sedm dvojic, „nehandy“ na bruslích nebo kolečkových lyžích, handicapovaní na vozíku nebo sledge, se utkalo v první 24hodinové časovce svého druhu na světě, když v dolní části Václavského náměstí den a noc kroužilo na připraveném oválu. Akce uspořádaná jako pocta českým paralympionikům a moderovaná Karlem Voříškem a Jakubem Ouvínem pomohla i Nadaci ČEZ, na jejíž konto načítala aplikace EEP každý kilometr a která takto vybrané peníze věnuje potřebným.

Diváci mohli během časovky poslouchat vyprávění paralympioniků, soutěžit o ceny a využívat atrakce v podobě simulátoru jízdy v závodním autě, virtuální reality, biatlonové střelnice či sportovního trenažéru. Zájemci si pak na památku odnesli netradiční foto od speciálního fotoaparátu ve stánku Městské části Praha 1.

Setkání, jež dokázalo, že zdraví a handicapovaní mohou fungovat jako jeden tým a že sport má sílu nás spojit, uspořádal vozíčkář Heřman Volf, který zasvětil svůj život po úrazu projektu Cesta za snem. „To, co jsme dokázali, si možná ještě sami neuvědomujeme,“ prohlásil v neděli po ujetí zhruba 240 kilometrů.

Další informace: www.cestazasnem.cz.

 

Fotky z fotokoutku ZDE.