Dvořákova síň Rudolfina po roce opět hostila koncert s názvem Pocta českým filmům a pohádkám, při kterém zazněly melodie z filmů a seriálů Krkonošské pohádky, Ať žijí duchové, Šíleně smutná princezna, Létající Čestmír nebo Pan Tau. Jedním z vrcholů pak bylo vystoupení Josefa Zímy, který po 59 letech zazpíval Prstýnek něžný dala mi…

Krásný večer v Rudolfinu uspořádaly už počtvrté rádio Classic Praha a společnost Voice of Prague, a to za podpory Městské části Praha 1. Hrál Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK pod vedením dirigenta Martina Kumžáka, sólisty byli Hana Holešová a Martin Chodúr a dále účinkovaly Kühnův smíšený sbor a dětský sbor Jizerka. Překvapením večera byl Josef Zíma, slavný princ z pohádky Princezna se zlatou hvězdou na čele.

„Přemluvili jsme pana Josefa Zímu, který ve svých 86 letech zazpíval po téměř šedesáti letech Prstýnek něžný,“ prozradil Pierre Beneš, výkonný ředitel rádia Classic Praha.

Vystoupení Josefa Zímy bylo velkou událostí, která potěšila – stejně jako celý večer – nejen děti, ale i dospělé. „Pokusím se to zazpívat v té originální verzi tak, jak to bylo v tom filmu, i když vím, že to je dost odvaha, protože hlas v roce 1957 byl trochu jiný. Ale pro mě je to výzva, pokusím se to zazpívat tak, aby to bylo v pořádku,“ svěřil se před koncertem zpěvák a herec Josef Zíma.

Jeho vystoupení a další informace naleznete na www.facebook.com/classicpraha a www.classicpraha.cz.