Rozvolnění, a přece v rouškách se sešli na Den dětí v Galerii Jaroslava Fragnera nejen zájemci o sběratelské fotografie, ale hlavně příznivci Dětského domova v Dolních Počernicích. A opravdu jich nebylo málo.

Nechyběli ani starosta Prahy 1, Petr Hejma, který má nad dobročinnou akcí studentů Anglického gymnázia a mezinárodní školy Park Lane IS v Praze pravidelně záštitu, a ředitel Knihovny Václava Havla Michael Žantovský, jehož knihovna věnovala práce některých autorů. Na Den dětí se dětem mají dávat dárky.

Část fotografií renomovaných autorů, ale i představitelů nastupující generace bude možné vidět v POINT Gallery a 15. června se celá výstava ještě přesune do Dvorany Poslanecké sněmovny, kde se 23. června uskuteční druhé kolo aukce fotografií. Výstava ve sněmovně bude pod patronací poslankyně Věry Kovářové, která si v aukčním večeru pořídila, stejně jako Petr Hejma, několik velmi pěkných „kousků“. Při dražbě jedné z fotografií starosta dokonce přehodil sám sebe – jde přece hlavně o peníze pro děti.

Děti z domova program obohatily hudebními vystoupeními, a tak dobře naladily zájemce o fotografie. Dokonce tak dobře, že se opět otřásl dražební rekord. Určitě je třeba ocenit všechny autory fotografií, kteří věnovali své práce do aukce s cílem, aby pomohli dětem. Což ocenili i dražebníci bohatými příhozy. Všichni tak pomohli dětem, které nemají tolik štěstí na začátku svého života.