Mezi tradiční a legendární podniky na území MČ Prahy 1 patří jistě Rock Café. Klub, který ve svých útrobách hostil nejednu uměleckou legendu. Již třicet let má svoje zázemí na Národní třídě v prostorách, které jsou majetkem Prahy 1. Během své existence jeho provozovatelé vždy dobře spolupracovali s městskou částí a dávno se vyřešily i problémy s odhlučněním celého prostoru. Praha 1 je významnou kulturní částí metropole a proto také podporuje kulturní dění na svém území, například dotačními programy, kde rozděluje téměř sedm milionů korun ročně. Letos s příchodem koronavirové krize se snaží město pomoci také odpuštěním nájemného pro jednotlivé provozovatele a nastavením podmínek tak, aby si subjekty mohly žádat ještě o státní podporu a programy, které připravila vláda.

„Ukazuje se, že ty podniky, které měly českou klientelu, situaci přežily a etablovaly se. Jsou samozřejmě podniky, které se vázaly jen a přímo na turisty, ty dnes takzvaně splakaly nad výdělkem. My se snažíme pomáhat tak, aby Praha 1 stále žila kvalitní kulturou a vše se co nejdříve vrátilo do normálního stavu a fungování,“ uvedl Petr Burgr 1. místostarosta MČ Praha 1.

Opatření proti šíření koronaviru zasáhla Rock Café v té nejlepší části sezóny, protože pro klubovou kulturu je to vždy jaro a podzim. A tak musel klub zrušit skoro sto naplánovaných akcí a čekat na rozvolňování opatření, kterých se nyní sice již provozovatelé dočkali, ale na řadu přišla další starost. Tou je rychlé naplnění programu, aby se do klubu vrátili návštěvníci.

„Hosté jsou u nás samozřejmě vítáni, tak jako tomu bylo vždy. Mnoho akcí z původního programu jsme se snažili přesunout na jiné měsíce a nyní se nám podařilo v rychlém pracovním tempu připravit koncerty a divadla i v letních termínech, takže se diváci mohou těšit,“ upřesnil Šimon Blaschko, šéf produkce Rock Café.

Celý program najdete samozřejmě na webu klubu, ale rádi vás pozveme například na repertoár Divadla RePublika nebo pravidelný stand-up Underground Comedy.