Na Struze 1740/7, Praha 1 – Nové Město

Ke Zpěváčkům začali chodit na svou oblíbenou plzničku umělci z nedalekého Národního divadla už někdy kolem roku 1865. Hosty byli i velikáni Bedřich Smetana nebo Antonín Dvořák. Název hospody vznikl opravdu podle toho, že se tu často zpívalo.

V osmdesátých letech minulého století byli „Zpěváčkovi“ zázemím disidentů v čele s Václavem Havlem, který bydlel kousek odsud. Noční tahy tu zažívali muzikanti a umělci různých žánrů až do začátku devadesátých let a vznikly zde mnohé skvělé nápady na písně, básně i knihy. Tuto restauraci znaly snad všechny pražské máničky a je také spojena se začátky českého punku.

Dnes je to skvělá hospoda s výborně ošetřeným pivem a kuchyní, jejíž zaměstnanci se statečně perou se současnou situací, kdy musí mít zavřeno. Mezi dveřmi mají stůl a na něm spoustu dobrot, které kolemjdoucí lákají. Buchty, koláče, zákusky nebo chlebíčky jsou každý den čerstvé. K snídani si tak můžete vybrat podle své chuti, již od osmi hodin. 

Rovněž ani nemusíte použít kouzelné sluchátko, když si budete chtít dát třeba štiku na másle k obědu, stačí vytočit 224 930 493 a určitě se neozve jen „ale prosím, beze všeho“. Denní nabídka hotovek je určená i těm, kteří maso právě nemusí. Od 11:00 hodin už můžete vybírat z bohatého jídelníčku svůj oběd. To již dobře vědí například zákazníci z kanceláří Národního divadla i ze širokého okolí. Obědy od Zpěváčků můžete mít vlastně kdekoliv, protože firma je také rozváží a při objednávce nad 500 Kč je rozvoz dokonce zdarma. Při pravidelném firemním odběru platí nabídka závozu zdarma i v tomto případě. A pokud dostanete chuť i na tu skvělou plzničku, pak vězte, že ani to není problém a dovezou vám ji v PET lahvi.

Doufejme, že vás jejich nabídka bude motivovat k tomu, abyste restauraci U Zpěváčků nenechali padnout a mohli jsme se sejít v lepších časech u oroseného půllitru.